پیوندها

» دومین نشست علمي همایش علمی ‎راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با رویکرد سبک زندگی اسلامی ایرانی در بیمارستان‏ها و مراکز درمانی با موضوع دلايل گرايش بعضي از زنان به بدحجابي و بي حجابي از منظر اسلام، 16 دی ماه در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) تهران برگزار شد.

 

به گزارش دبيرخانه همايش، دومین نشست علمي همایش علمی «راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب» با رویکرد سبک زندگی اسلامی ایرانی در بیمارستان‏ها و مراکز درمانی با موضوع دلايل گرايش بعضي از زنان به بدحجابي و بي حجابي از منظر اسلام، 16 دی ماه در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) تهران برگزار شد.

http://iranmd.com/wp-content/uploads/2016/08/%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86%D8%AF.jpg

فرهنگ ایرانی اسلامی در حوزه حجاب باید نهادینه شود

مشاور وزیر بهداشت: برای نهادینه کردن هر موضوعی در جامعه به ویژه حوزه‌هایی که ریشه‌های معرفتی و اعتقادی دارند باید از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات استفاده کرد.

به گزارش دبيرخانه همايش: دکتر پیرحسین کولیوند رياست همايش علمي راهكارهاي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در بيمارستان ها و مراكز درماني صبح امروز در ابتداي دومين نشست علمي  همایش علمی راهکارهای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، اظهار داشت: برای نهادینه کردن هر موضوعی در جامعه به ویژه حوزه هایی که ریشه های معرفتی و اعتقادی دارند باید از تمامی ظرفیت ها و امکانات استفاده کرد.

 وی با بیان اینکه امروزه جوامع به سمت پیشرفت و توسعه میل می کنند، افزود: لازم است که برای نهادینه کردن این فرهنگ از برنامه های عملی جذاب استفاده کرد تا جوانان و نوجوانان با میل و رغبت قلبی به سمت حجاب بروند.

 سرپرست اورژانس کشور  با بیان اینکه در این راه می توان از ظرفیت فرهنگی و علمی خانواده های معظم شهدا و جانبازان عزیز استفاده کرد، عنوان کرد: در این راه ما نیز تمام تلاش خود را انجام می دهیم که در حد توان خود وظیفه خود را انجام  دهیم.

مدیر بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) تصریح کرد: در این بیمارستان علاوه بر ارایه خدمات کامل بهداشتی درمانی سعی ما بر ارایه خدمات فرهنگی بوده است که بتوانیم در نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف گام مثبتی برداشته باشیم.

وی گفت: فعاليت هاي فرهنگی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) در طول سال و در مناسبت های مختلف و همچنین روزهای خاص و ملي سال برنامه های مختلفی را در راستای نهادینه کردن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی اجرایی می کند که یکی از مهمترین موضوعات حوزه حجاب و عفاف است.

 دکتر کولیوند با بیان اینکه نزدیک شدن به قرآن و درس گرفتن از آموزه های قرآنی و استفاده از این آموزه ها در انجام وظایف شخصی و اجتماعی می تواند جامعه را از آسیب های بسیاری مصون نگه دارد، خاطرنشان کرد: توجه ما به قرآن در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) به گونه ای است که روزانه نمازهای یومیه در مسجد بیمارستان اقامه شده و علاوه بر برگزاری کلاس های آموزشی روخوانی و روانخوانی و همچنین کلاس های تخصصی قرائت قرآن و برگزاری باشکوه مناسبت های محرم و شب های قدر، برگزاري پنجمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه بين بيمارستان ها و مراكز درماني استان تهران در این بیمارستان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: ما افتخار داریم که در این بیمارستان به جانبازان عزیز و خانواده های معظم شهدا خدمت دهی داشته باشیم که البته از ظرفیت فرهنگی و معنوی این عزیزان برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی بهره می گیریم. 

مشاهده ادامه گزارش در قالب فایل PDF

1395/10/19 - 18:23