پیوندها

» پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور

 

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء(ص( گفت: امیدواریم بتوانیم مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه را در بین بیمارستان‌های کل کشور برگزار کنیم.


به گزارش دبيرخانه پنجمين دوره مسابقات قرآن كريم و نهج البلاغه بين بيمارستان ها: دكتر پیرحسین کولیوند، مدیر بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء(ص) در آئین اختتامیه پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه بین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان تهران که امروز، ۱۶ بهمن ماه در این بیمارستان برگزار شد به سخنرانی پرداخت.
 وی ضمن خیر مقدم به حاضران در جلسه و تبریک ایام دهه فجر و روز پرستار گفت: سال به سال این مسابقات رنگ و بوی بهتری می‌گیرد که امسال شاهد برپایی پنجمین دوره این مسابقات هستیم.

 وی عنوان کرد: امیدوارم خداوند کمک کند که هر یک از ما آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع) را در فعالیت‌مان در حوزه خدمات درمانی و پرستاری به کار گیریم.

 رئیس اورژانس با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) به عنوان الگو و اسوه برای پرستاران است اضافه کرد: ایشان بهترین الگو برای قشر پرستاران هستند تا بتوانیم آموزه‌های قرآن را براساس سیره عملی حضرت زینب(س) در کارهایمان به کار بندیم
وی با اشاره به اینکه یکی از اسماء روز قیامت «یوم الحسرت» است عنوان کرد: این دنیا هم همین گونه است؛ چرا که اگر به آموزه‌های قرآن و کلام ائمه اطهار(ع) توجه نکنیم، حسرت خواهیم خورد.

 مشاوره وزیر بهداشت عنوان کرد: معتقدم تمام افرادی که در این مسابقات شرکت کرده‌اند جزو برندگان هستند و باور کنید اجر معنوی که برای شما در نظر گرفته شده است به طور قطع بیشتر از این لوح‌ها و هدایای نقدی است که برای برگزیدگان این مسابقات در نظر گرفته شده است.

کولیوند با ابلاغ کلام هاشمی، وزیر بهداشت تصریح کرد: پیشنهاد داده‌ایم که این مسابقات بین بیمارستان‌های کل کشور برگزار شود که این مسابقات، آغاز خوبی برای آن است. همچنین با برپایی همایش حجاب و عفاف در ابتدای سال آینده امیدواریم بتوانیم الگو‌های خوبی را در بخش درمان معرفی کنیم.

 مدیر بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء(ص) اضافه کرد: این مسابقات در پنج رشته حفظ، قرائت، تفسیر دو سوره از قرآن کریم، نهج‌البلاغه و احکام عمومی به همت واحد فرهنگی بیمارستان برپا شد. نیاز ما به فراگیری آموزه‌های نهج‌البلاغه و درک مفاهیم آن و بکارگیری آن در حوزه درمان ضروری است.

 کولیوند افزود: این پنج رشته هر کدام اثرگذار و موثر است. حدود ۷۰۰ نفر در این دوره از مسابقات ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۴۰۰ نفر در مسابقات شرکت کرده‌اند که علت شرکت نکردن سایر متقاضیان به دلیل مشغله کاری در حوزه درمان است که هیچگاه تعطیلی‌پذیر نیست.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به حضور متسابقان از ۴۸ بیمارستان استان تهران تصریح کرد: باید تعداد بیمارستان‌ها برای شرکت در مسابقات روند صعودی داشته باشد و توسعه پیدا کند تا افراد بیشتری در این مسیر وارد شوند.

وی با اشاره به برپایی کارگاه‌هایی در آستانه برگزاری پنجمین دوره مسابقات گفت: از مجموعه ۴۰۰ شرکت کننده مسابقات ۸۵ نفر برگزیده شده‌اند که ۷۰ نفر از این افراد به سفر معنوی عتبات عالیات اعزام می‌شوند.

کولیوند اضافه کرد: با تمام توان در راستای عمل به کلام الله و احادیث بکوشیم به ویژه در حوزه فعالیت خودمان در مراکز درمانی که ثوابش زیاد است که با این کار دردهای مریضان کمتر و یا با حکم الهی شفا پیدا می‌کنند.

1395/11/16 - 17:46

 
پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور پیشنهاد برپایی مسابقات قرآن بین بیمارستان‌های کل کشور