» انجام رادیوتراپی حین عمل جراحی برای نخستین‌بار در ایران در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي خاتم الانبياء (ص)

 

به همت بیمارستان تخصصي و فوق تخصصي خاتم الانبیاء (ص) صورت پذیرفت:

انجام رادیوتراپی حین عمل جراحی برای نخستین‌بار در ایران

مدیر بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) از انجام رادیوتراپی در حین عمل جراحی برای نخستین‌ بار در ایران خبر داد.

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با روابط عمومي بيمارستان فوق تخصصي خاتم الانبياء(ص)، با اشاره به اینکه برای نخستین بار در کشور رادیوتراپی در حین عمل جراحی، در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) انجام می‌شود، اظهار داشت: رادیوتراپی مقوله‌ای است که افراد پس از جراحی سرطان باید آن را انجام دهند ولی باید یک مدت زمانی از جراحی‌های آنان بگذرد تا بتوانند با انجام رادیوتراپی ضایعات باقیمانده سرطان را از بین ببرند.

وی افزود: با توجه به پیشرفت علم در دنیا دستگاه‌های رادیوتراپی کوچک ساخته شد که یکی از پیشرفته‌ترین آن که ساخت کشور ایتالیا است را توانستیم تهیه کنیم تا در حین عمل جراحی بتوانیم ضایعات سرطان را از بدن بیمار از بین ببریم.

کولیوند ادامه داد: یک بیمار مبتلا به سرطان پس از عمل جراحی باید 30 جلسه رادیوتراپی کند و انجام رادیوتراپی در حین عمل می‌تواند از این 30 جلسه تعداد قابل توجهي را  کاهش دهد که برای بیمار از نظر رفت‌ و‌آمد، هزینه‌ها و اثربخشی بالینی بسیار تاثیرگذار است.

مدیر بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) تصریح کرد: رادیوتراپی در حین عمل را بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) برای نخستین بار در کشور از امروز شنبه 16 شهریور بر روی 4 بیمار که به سرطان پستان مبتلا هستند به سرپرستي آقاي دكتر محمد اسماعيل اكبري آغاز كرد.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اطلاع بیماران از این روش مناسب، آمادگی بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) برای پذیرش این بیماران و ارائه خدمات به آنان به چه صورت خواهد بود، خاطرنشان کرد: این مسئله بستگی به تیم جراحی دارد ولی ما درصدد آن هستیم تا با توجه به اینکه رادیوتراپی در حین عمل جراحی می‌تواند برای بیماران بسیار کارگشا و مفید واقع شود بیشترین شرایط را جهت ارائه خدمات گسترده به بیماران ارائه دهیم.

1392/06/16 - 14:49

 
انجام رادیوتراپی حین عمل جراحی برای نخستین‌بار در ایران در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي خاتم الانبياء (ص) انجام رادیوتراپی حین عمل جراحی برای نخستین‌بار در ایران در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي خاتم الانبياء (ص) انجام رادیوتراپی حین عمل جراحی برای نخستین‌بار در ایران در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي خاتم الانبياء (ص) انجام رادیوتراپی حین عمل جراحی برای نخستین‌بار در ایران در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي خاتم الانبياء (ص)