بیمارستان خاتم الانبیا

پیشتازی بانوان در هشتمین مسابقات قرآن بین مراکز درمانی تهران

به نقل از خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)

دبیر هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم بین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران از استقبال خوب بانوان در این دوره از مسابقات خبر داد.

حجت‌الاسلام محمودرضا ذکاوت، دبیر هشتمین دوره مسابقات قرآن و نهج‌البلاغه بین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران در گفت‌وگو با ایکنا درباره میزان استقبال ثبت‌نام‌شدگان گفت: با توجه به اتمام زمان ثبت‌نام در نیمه آبان‌ماه و براساس تحلیل آماری انجام شده، ۵۹ درصد بانوان و ۴۱ درصد آقایان شاغل به صورت رسمی، پیمانی و قراردادی و شرکتی در دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی و بیمارستان‌های شهرداری‌‌ها، نیروهای مسلح، صدا و سیما و وزارت نفت و قوه‌ قضائیه در این دوره از مسابقات نام‌نویسی کرده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین آمار ثبت‌ نام‌ کنندگان با ۵۷ درصد متعلق به رشته تفسیر سوره‌های نبأ و نازعات (براساس تفسیر نور حجت‌الاسلام قرائتی) است. سپس تعداد ثبت‌نام‌کنندگان مرتلان با ۲۲ درصد در رشته ترتیل سوره‌های مؤمنون و حافظان با ۲۱ درصد در رشته حفظ سوره‌های نبأ و نازعات، در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

ذکاوت با اشاره به اینکه مسابقات فوق یادواره شهدای مدافع سلامت شهر تهران برگزار خواهد شد، تأکید کرد: مرحله نهایی این مسابقات در ایام سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، ۱۰ دی‌ماه از ساعت ۸ تا ۱۲ به صورت حضوری در سالن اجتماعات بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) برگزار می‌شود.

منبع خبر: خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)
لینک خبر: https://iqna.ir/00HXiJ

1402/08/21 - 22:44